4WOMEN

4 tipy proti padání vlasů

 Co dělat, aby vlasy z vaší hlavy nezmizely jako podzimní listí ze stromů? Vyberte si z přehledu doporučené kosmetiky!

Pokud i vy nacházíte v koupelně stále větší chomáče vlasů, zatímco zbytek na hlavě povážlivě řídne, nejste v tom sama. Patříte do zhruba 62 procent populace trápenou stejnými problémy. 

Proč vám vlasy padají?
- ze stresu a únavy
- znečištěním ovzduší
- hormonální nevyvážeností
- kvůli změně ročního období...
 

Zdá se vám, že nejenomže je vlasů méně, ale že kštice není co bývala? Je jemná a křehká, jako by se vracela ke své dětské podobě? Všimla jste si správně. Nové výzkumy totiž  nyní prokázaly, že při padání vlasů se v 50% případů vyskytuje také zjemnění vlasových vláken.

V lékárnách a kadeřnických salonech se to však hemží zbrusu novými přípravky, které mají za cíl jedno jediné – udržet vaši korunu krásy na hlavě!
A CO VÁM POMŮŽE?

Kérastase
Přípravky řady Spécifique - Prévention GL - představují revoluční péči proti padání a pro hustotu zjemnělých vlasů. Nová technologie má hned dva účinky – na vlasovou pokožku i na vlasové vlákno. Vlas vyživuje přímo ve vlasové cibulce. Dodává mu energii a podporuje jeho zdravý růst. Vitaminy pak optimalizují mikrocirkulaci, čímž zlepšují lepší vstřebávání výživných látek. Minerály a polymery pak slabým vlasům dodávají okamžitý objem a usnadňují tvarování účesu. V řadě najdete šamponovou lázeň Bain Prévention GL (550 Kč) a Soin Densitive GL (600 Kč).

Redken
Z podobných výzkumů vychází i produkty, které naleznete v kadeřnických salonech operujících značkou Redken. Jejich technologie nese název Preventive Care System a tuhnutí kolagenu okolo vlasových kořínků předchází díky molekule Aminexil. Klinické testy na 130 lidech s každodenní aplikací po dobu 6 týdnů prokázaly, že prodlužuje životnost vlasu, růstovou fázi vlasu oproti placebu zvyšuje o osm procent a zvyšuje tak hustotu vlasů. 
V řadě je neoplachové tonikum Hair Advance Tonic a Hair Advance neoplachující péče  s Aminexilem. 

Z lékárny:
La Roche-Posay do boje vyráží z novým dermatologickým šamponem KERIUM (320 Kč), který má proti padání vlasů působit již při mytí. Posiluje vlasy a podporuje účinnost přípravků proti vypadávání vlasů. 

Značka Vichy pro změnu připravila sérum Dercos Aminactif™ Filler (890 Kč), který se kromě padání zaměřuje i na lámání oslabených vlasů. Jeho bohatátextura účinně bojuje proti vypadávání i lámavosti vlasů. Aplikace je velmi snadná, protože sérum má podobu spreje. Nanáší se od kořínků ke konečkům na umyté a ručníkem vysušené vlasy, a to 3krát týdně (nebo každý den) po dobu minimálně 6 týdnů. Sérum se po aplikaci neoplachuje. 

 Eliška - naše královna krásy

O autorce 4women:

Eliška - naše královna krásy

Elišce přezdíváme “beauty queen”. Možná by jí někdo diagnostikoval obsesivním shromážováním plastových krabiček a tubiček různých tvarů, barev a vůní - a nebyl by daleko od pravdy. Kosmetika je celý její život. Píše i o fitnessu a sportu vůbec - na některý faldíky totiž ani nejlepší kosmetika nezabere :-)

Vytvořeno 5. 10. 2012 10:20

Krasa.cz